Köpek Kokusu Çözümleri

Köpek kokusu bir çok sıkıntıya yol açabilir. Köpeğinizi ayda en az bir kez yıkayın. Köpeğinizin cildinin özellikle sorunlara yatkın olduğunu düşünüyorsanız, onları daha sık yıkayın. Fazladan bir adım atmak istiyorsanız, kendinize bir köpek şampuanı alın ve normal insan şampuanı yerine evcil hayvanınız için kullanın. Köpeklerin derileri insanlardan farklıdır ve hassas derilerini tahriş etmeyecek veya kuruluğa neden olmayacak özel şampuanlara ihtiyaç duyarlar. Tüylerinin uzun süre ıslanmaması için banyodan sonra yavrularınızı çok iyi kurutduğunuzdan emin olun; bu, yolda tahrişe ve başka sorunlara yol açabilir! Bu adımla uğraşmak istemiyorsanız, elektrikli bir saç kurutma makinesi kullanın (çok yakına getirmediğinizden emin olun).

Bir Sirke ve Su Çözeltisi kullanın.

Sirke harika bir koku nötrleştiricidir. Evinizi temizlemek için sirke kullanabilirsiniz, ancak başka şeyler için de kullanılabilir! Sirke kokuları gidermek için çeşitli şekillerde kullanılabilir. Sirke kullanırken, çözeltideki sirke konsantrasyonunu hatırlamak önemlidir. Sirke su ile veya tek başına kullanılabilir:

50/50 su ve beyaz sirke karışımı leke çıkarıcı ve koku nötrleştirici görevi görür. Bu kombinasyon, eski lekelerden ziyade taze lekeler üzerinde en iyi sonucu verir çünkü kumaşlar ve halılar üzerinde çalışmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyarlar. Bu solüsyondan daha güçlü bir şey istiyorsanız, bu solüsyonu hazırlarken sade su yerine her fincan (8 oz) suya iki yemek kaşığı kadar kabartma tozu eklemeyi deneyin.* Açık bir kapta seyreltilmiş düz beyaz damıtılmış sirkeden yapılan çok amaçlı bir temizleyici, mikropları öldürür ve temas halinde kokuları ortadan kaldırırken geride hiçbir koku bırakmaz!

Narenciye Düşünün

Narenciye düşünün. Limon ve portakal narenciye örnekleridir, ancak evcil hayvan kokularını örtmek için kullanabileceğiniz daha pek çok şey vardır. Narenciye kokuları böcekleri uzak tutar, bu yüzden köpekler üzerinde de etkilidir!

Narenciye kokulu bir temizleyici satın alın. Ellerinizi kirletmek istemiyorsanız veya buna zamanınız yoksa (ya da canınız istemiyorsa), evinizde gerçek olanı kullanmak yerine limon veya portakalla yapılmış temizleyiciler satın alın. Sadece diğer kokuları bastıracak kadar güçlü olduklarından emin olun.

Kabartma Tozunun Çok Sayıda Kullanımı Vardır

Kabartma tozu doğal bir koku gidericidir, bu nedenle köpeğinizin kokusunu azaltmaya yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Kabartma tozunun koku emici özellikleri, halı ve döşemelerdeki kokuları gidermeye yardımcı olur. Temizlenmesi gereken alana kabartma tozu serpin, 15 dakika bekletin ve ardından her zamanki gibi süpürge ile çekin. Ayrıca mobilya ve halıları istenmeyen kokulardan temizlemek için karbonatı sirke veya hidrojen peroksit ile birlikte kullanabilirsiniz.

Kabartma tozu, bir kapta bir çay kaşığı kabartma tozuna bir bardak su ekleyerek ve macun kıvamına gelene kadar yeterince su ekleyerek köpeğinizin tüylerinde de kullanılabilir. Bu karışımı şampuan olarak kullanmak, evcil hayvanınızın tüylerindeki kokuların giderilmesine ve ayrıca kir veya yemek dökülmelerinden kaynaklanan lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır!

Havayı Temizleyin

Evinizdeki köpek kokusundan kurtulmak istiyorsanız, ilk adım köpek tüylerinin tamamını temizlemektir. Kanepeler ve sandalyeler gibi daha hassas yüzeylerde fırçalı elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Görünür kir veya lekeler varsa, çıkarmak için kabartma tozu veya çok amaçlı bir temizleyici kullanmayı deneyin. Her şey kuruduğunda, köpeğinizin genellikle uyuduğu alanlara bir miktar kedi kumu serpin, böylece bir daha orada yatmazlar!

Ardından, zararlı kokuların içeride çok fazla birikmemesi için temiz havanın evinizin etrafında dolaşmasını sağlamanın yollarını bulun. Pencereleri mümkün olduğunca sık açın ve mümkünse her seferinde en az 20 dakika açık bırakın; bu, dışarıdan temiz hava girmesine izin verecek ve bu da evinizdeki eski kokuları gidermeye yardımcı olacaktır (ve size güzel manzaralar sunacaktır!). Gerekirse bir hava temizleyici veya nem giderici de kullanabilirsiniz – her iki cihaz da, zaman içinde tedavi edilmezse, küf oluşumuna ve küf sporlarının odalara hızla yayılmasına neden olabilecek kendi ortamlarındaki nemi gidermeye yardımcı olur.”

Halı ve Mobilyaların Kokusunu Giderin

Halının üzerine kabartma tozu veya ticari bir evcil hayvan kokusu giderici serpin ve en az 15 dakika bekletin. (Emme kontrollü bir süpürgeniz varsa, mümkün olduğu kadar çok toz emmek için bunu kullanın.) Ardından kalan kabartma tozu veya tozundan kurtulmak için tekrar süpürge ile çekin.

Evcil hayvanınız bir mobilya parçası üzerinde bir kaza geçirdiyse, idrarın bir kısmını kağıt havluyla silmeye çalışın ve ardından kabartma tozu serpin veya kokuyu gidermek için ticari bir ürün kullanın (bu işlemi koku kalmayana kadar birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir).

Köpeğinizin Tüylerini Özel Parfümler İle Spreyleyin

Bir köpek sahibiyseniz, yavrularınızda köpek kokusu sorunu olabilir. Bazen bu kazalara sinirlilik veya kaygı sorunları neden olabilir, bu nedenle köpeğinize göz kulak olmanız ve çevrelerinde kendilerini rahat hissettiklerinden emin olmanız önemlidir. Tüylerinden bir köpek kokusu geliyorsa, bu yüzden hareket ediyor olabilirler.

Köpeklerde kötü kokuya neden olabilecek pek çok şey vardır: parazitler (pire ve kene), alerjiler, cilt enfeksiyonları ve gıda intoleransları bunlardan birkaçıdır. Bu belirtilerden herhangi birini fark ederseniz, her zaman veterinerinize danışmalısınız, çünkü bu durumların tedavisi profesyonel rehberliğe ihtiyaç duyan ilaçlar gerektirebilir. Ağız kokusunun yaygın bir nedeni, kaçırılan diş kontrollerinden veya kötü beslenme seçimlerinden kaynaklanan ağız bakterilerinin doğrudan diş eti hastalığı ve diş kaybı gibi uzun vadeli sağlık sorunlarına ve ayrıca genel ağız kokusuna yol açmasıdır!

Köpek kokusu ile baş etmenin birçok yolu vardır.

Bir köpeğin kokusu , köpek bunu fark etmese bile sahibi için bir sorun olabilir. Bazı köpeklerin doğal olarak kokmuş bir nefesi ve derisi vardır, bazıları ise diyetleri veya çevreleri nedeniyle kötü kokular geliştirir.

Bu sorunla başa çıkmanın birçok yolu olduğunu görebilirsiniz ve köpeğinizin ihtiyaçları için en iyi olanı bulmadan önce muhtemelen birkaç şeyi denemeniz gerekecek. Her seferinde bir şey deneyin, böylece yavrularınızın daha az kokmasına yardımcı olup olmadığını görebilirsiniz!