Malta Terrier, küçük bir köpek ırkıdır. Spitz tipi köpeklerden, güney-orta Avrupa’dan geldikleri biliniyor. Bununla birlikte, cins ve Malta arasındaki tarihsel bağlantı bilinmemektedir. Köpek Kuzey Amerika’da popülerdir ve birçok farklı özelliği vardır. İşte bu köpek hakkında bazı ilginç gerçekler. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin. Malta’yı Eşsiz Kılan Nedir? Bu küçük terrier, en popüler ve sevilen köpek ve terrier türlerinden biridir.

Malta Terrier Karakteri

Maltalılar çok arkadaş canlısıdır ve sahiplenilmeyi sever, bu da onları yoğun bir programı olan insanlar için ideal kılar. Bu enerjik köpek, uzun bir yürüyüşten sonra uyumayı sever ve bol bol egzersize ihtiyaç duyar. Düzenli yürüyüşler Maltaların sağlığını korumasına yardımcı olacaktır. Çocuklarla arası iyidir ve diğer evcil hayvanlarla da iyi anlaşırlar, bu nedenle apartman yaşamı için mükemmel bir seçimdir. Cins de sadıktır, bu yüzden Maltalınızın sadık olmasını beklemelisiniz.

Malta Terrier enerjik bir köpek olsa da apartman yaşamı için en uygun köpek olmayabilir. Bol egzersize ihtiyaçları var. Ayrıca günlük yürüyüşten de faydalanacaklar. Gün boyunca, aşırı gürültülü ve ele alınması zor olabilirler. Ancak, mükemmel kucak köpekleri yaparlar. Canlı doğalarına rağmen, yeni insanlara karşı biraz çekingen olabilirler, bu nedenle açık hava oyun alanına sahip bir ev bu köpek için idealdir.

Malta Terrier , bir apartman dairesi için harika bir köpektir. İçeride çok aktiftir, bu nedenle oynamak için geniş bir avluya ihtiyaç duymaz. Egzersiz yapmak için bir avluya ihtiyacı olmasa da, günlük yürüyüşlere ihtiyaçları vardır ve en azından biraz egzersiz yapmaları gerekir. Maltalılar aşırı sıcağı ve soğuğu sevmemelerine rağmen evde çok oyuncu ve mutludurlar. Ayrıca bütün günü dairenin etrafında tembellik ederek geçirebilirler.

Malta Terrier Bakımı

Malta Terrier, en küçük köpeklerin en hassas olduğu çok farklı bir görünüme sahiptir. Ceketi hafif ve kabarıktır. Güzel gözleri var. Ayrıca mükemmel refakatçi köpekler olarak bilinirler. İsimleri Malta kralına atıfta bulunur. Evcilleştirilmiş durumları, duyarlılıklarının ve zekalarının bir kanıtıdır. Bu nedenle, Malta terrierin bu kadar zengin bir tarihe sahip olması şaşırtıcı değil!

Malta Terrier tatlı ve sevecen bir köpektir. Çok aktifler ve her zaman hareket halindeler. Malta, tehlikeli olabilen korkusuz bir ırktır. Bu nedenle, her zaman yavrunuza göz kulak olmalısınız. Köpekten korkarsa bir çocuğu kolayca ısırabilir. Davranışı, sahibinin kişiliğinden oldukça etkilenir. Cinsin mizacı uyumlu bir ilişki için esastır.

Malta Terrier Fizik Tipi

Malta Terrier, astarsız uzun ipeksi bir cekete sahiptir. Paltoları ya limon renginde ya da kahverengidir ve sahibinin kişisel zevkine göre kesilebilir. Maltalılar çok benzersiz bir kişiliğe sahiptir ve çocuklu aileler için harika bir seçimdir. Çok fazla sevgi ve dikkat gerektiren çok sadık bir köpektir. Sosyal doğası, onu aile evleri için mükemmel bir seçim yapar.

Malta terrier kısa, orta veya uzun tüyleri vardır. Paspaslardan kaçınmak için tüm kat tiplerinin düzenli olarak fırçalanması gerekir. Paspasları önlemeye ek olarak, günlük olarak fırçalanması gerekir. Malta terrier sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi esastır. Kulaklar çok büyükse, kulaklar uygun şekilde bakılamayacak kadar küçüktür.

Malta Terrier, refakatçi bir köpektir. Yalnız bırakıldığında, kendini işe yarar kılmak için havlayacaktır. Sevimli kişiliklerine rağmen, biraz yıkıcı olabilir. Eşyaları çiğneyebilir ve mobilyaları yok edebilir. İyi bir bekçi köpeği olabilir. Başka bir köpekle karşılaştıklarında havlarlar. Bazı Malta terrierler hasta olduklarında yüksek sesle ağlama veya sızlanma ile tepki verebilirler. Bununla birlikte, Malta terrier çocuklu aileler için mükemmel bir seçimdir.

Malta, kapalı-kayıtlı tek soy köpek ırkıdır. Bu, bir köpek çöpünde yetiştirilmiş olsalar bile, genetiklerinin önemli olmadığı anlamına gelir. Ayrıca bir Maltalı diğer hayvanlara zarar vermez ve herhangi bir hastalıktan tamamen etkilenmez. Cins, diğer köpeklere ve insanlara dosttur. Ebatları ve düşük tüyleri onu alerjisi olan kişiler için ideal bir evcil hayvan yapar.

Bu tatlı evcil hayvanlar ev yemeklerine bayılırlar ama oldukça zararlı olmakla beraber bir çok hastalığı beraberinde getirmektedir. Bu yüzden bir Maltase Terrier sahiplenme düşünceniz varsa veya beslemekte iseniz , bu konuya dikkat etmeniz gerekiyor. Aylık , periyodik olarak veteriner muaynesini yaptırmanız gerekmektedir.